بهترین کتاب های روز مربیگری فوتبال که مربیان باید بخوانند

ما در باشگاه و آکادمی فوتبال درفک، به آموزش مربیان و بازیکنان خود بسیار اهمیت می دهیم. فکر می کنیم برای اینکه بازیکنان بهتری را پرورش بدیم ابتدا باید مربیان بهتری را داشته باشیم. مربیانی تحصیلکرده که برای یادگیری و آموزش خود هزینه کنند. هزینه ی زمانی، پولی و روانی. به همین دلیل با تهیه بهترین کتاب های روز مربیگری فوتبال، بخشی از این فرآیند یادگیری را میسر کرده ایم.

در اینجا قصد داریم بهترین کتاب های روز مربیگری فوتبال که مربیان می توانند مطالعه کنند را با شما به اشتراک بگذاریم.

این کتاب ها برای مربیان و بازیکنانی کاربرد دارد که حداقل مدرک B آسیا و بازیکنانی با در رده سنی بالاتر از 14 سال داشته باشند.

حتما می دانید کتاب های روز دنیا در موضوعات مدیریتی و کارآفرینی و بسیاری موارد دیگر، توسط منتشرکننده های خوبی در کشور ترجمه می شود. اما خب متاسفانه در بخش فوتبال ما از کتاب های ترجمه شده بی بهره هستیم.

کتاب هایی که در ادامه معرفی می کنم به زبان اصلی است. این کتاب ها بصورت E-BOOK تهیه شده و البته مبالغی که برای اون ها پرداخت کردیم بسیار بالا بوده است.

برخی از کتاب ها با دلار امروز چیزی در حدود 270 هزار تومان می شود. اما اگر برای مربیگری و ارتقا دانش خود و البته بالابردن سطح بازیکنان رده پایه تا بزرگسال اهمیت قائل هستید، خواندن این کتاب ها را بسیار توصیه میکنیم.

همچنین این امکان برای شما مربیان گرامی از سراسر ایران مهیا شده است تا بتوانید با مبالغ بسیار کمتری این کتاب ها را تهیه نمایید.

سایت ساکر توتُر یا soccertutor یکی از سایت هایی است که بصورت اختصاصی به فوتبال می پردازد. در این سایت علاوه بر فیلم های آموزشی، نرم افزارهای گرافیکی برای کارهای تاکتیکی فوتبال و البته بهترین کتاب های مربیگری فوتبال برای تمام رده های سنی ارائه گردیده است.

FC BARCELONA TRAINING SESSIONS – 160 PRACTICES FROM 34 TACTICAL SITUATIONS

کتاب تمرینات فصل بارسلونا- 160 تمرین از 34 موقعیت تاکتیکی


این کتاب یکی از بهترین کتاب های مربیگری فوتبال است. در آن تعداد زیادی تمرینات پاس و دریافت ارائه گردیده است. در این کتاب آموزش مربیگری فوتبال به نکات بسیار خوبی در زمان دفاع و حمله ارائه شده است.

کتاب 160 تمرین بارسلونا ابتدا یک موقعیت بازی به طور 2vs1 در گوشه های زمین را شرح می دهد و سپس یک یا چند تمرین را معرفی میکند.

COACHING POSITIONAL PLAY – “EXPANSIVE FOOTBALL” ATTACKING TACTICS & PRACTICES

کتاب مربیگری بازی موقعیتی، تاکتیک ها و تمرینات تهاجمی

COACHING TRANSITION PLAY – FULL SESSIONS FROM THE TACTICS OF SIMEONE, GUARDIOLA, KLOPP, MOURINHO & RANIERI

کتاب بازی انتقال، تمرینات تاکتیکی فصل از گواردیولا، سیمئونه، کلوپ، مورینیهو و رانیری


مورینیهو میگه بسیار از مربیان دنیا، به ضربات کاشته و ایستگاهی اهمیت زیادی می دهند. البته ما هم می دانیم که فوتبال مثل یک سیستم است و در سیستم ها همه چیز مهم است و هیچ چیز مهم تر نیست، اما به نظر مورینیهو لحظه انتقال مثبت از دفاع به حمله و منفی از حمله به دفاع بسیار مهم تر می باشد.

در این کتاب نیز ابتدا موقعیت هایی که در بازی اتفاق افتاده است را بررسی می کند، سپس متناسب با آن موقعیت ها، تمرینات تاکتیکی مربیان بزرگ دنیای فوتبال را ارائه می کند.

PEP GUARDIOLA ATTACKING TACTICS – TACTICAL ANALYSIS AND SESSIONS FROM MANCHESTER CITY’S 4-3-3

کتاب تاکتیک های تهاجمی پپ گواردیولا در سیستم 3-3-4 منچسترسیتی


در این کتاب نیز نویسنده که خود از مربیان تحصیلکرده و آموزش دیده دنیای فوتبال است، ابتدا به معرفی کوتاه بازیکنان منچسترسیتی می پردازد. سپس در سیستم 3-3-4 فصل 2017 و 2018 بازیکنانی که در ترکیب قرار گرفته اند را نشان می دهد.

در ادامه با توجه به شرایط بازی، موقعیت های تاکتیکی و تهاجمی منچسترسیتی را مورد آنالیز قرار می دهد.

COACHING 4-3-3 TACTICS – 154 TACTICAL SOLUTIONS AND PRACTICES

JURGEN KLOPP’S ATTACKING AND DEFENDING TACTICS BOOK SET – TACTICAL ANALYSIS AND SESSIONS (4-2-3-1)

سعید رنجبر مربی باشگاه و آکادمی فوتبال درفک البرز نیز دو کتاب ترجمه شده روز دنیا را دارد که خواندن این دو کتاب را نیز بسیار پیشنهاد می کنیم.

کتاب بالا جدیدترین کتاب مربیگری سیستم 352 در فوتبال روز دنیاست که مربی باشگاه درفک البرز این کتاب را ترجمه کرده و در اختیار جامعه مربیان ایران قرار داده است. از لینک های انتهای این مطلب می توانید به کتاب دسترسی داشته باشید.

فوتبال ما همواره در بازیسازی از عقب زمین مشکل داشته است. این کتاب دیگری است که سعید رنجبر مربی باشگاه درفک البرز ترجمه کرده و در اختیار شما مربیان فوتبال سراسر ایران قرار داده است.

این کتاب به خوبی در مورد بازیسازی از عقب زمین و چگونگی بازی در برابر تیم هایی که از جلو پرس می کنند، توضیحات جامعی را ارائه داده است.

این کتابها را از اینجا دریافت نمایید

نویسنده مطلب: باشگاه و مدرسه فوتبال دائمی دُرفَک البرز FCDORFAK

منبع مطلب

محبوب ترین کتاب های چاپی

مجموعه ای از پرفروش ترین کتاب های چاپی را اینجا ببینید و با تخفیف ویژه خریداری کنید👇

مشاهده و خرید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.