کتاب جدید درباره روند سریع رشد تغییر جنسیت

مطلب زیر ترجمه متنی است که اصل آن در آدرس زیر قابل دسترسی است:

https://www.binary.org.au/new_book_exposes_the_trans_trend

کتابی جدید به قلم ژورنالیستی به نام آبیگایل شرایر سوالات مهمی را در مورد روند و ترند گسترش تعداد ترنس جندرها (افرادی که تغییر جنسیت می دهند) مطرح کرده، بخصوص در مورد کودکان و نوجوانان دختر. آصیب جبران ناپذیر: تب دیوانه وار تغییر جنسیت که دخترانمان را اغوا می کند، اثری تحقیقی است که در دوران امروز که همه از سیال بودن جنسیت حرف می زنندبه شدت مورد نیاز است.

با توجه به اینکه تعداد موارد جندر دیسفوریا (اختلال جنسیتی) در میان کودکان و نوجوانان آمریکایی 1000% و در انگلستان بیش از 4000% افزایش یافته، این روند باید به دقت مورد مطالعه قرار بگیرد.

تا کنون چنین مطالعه ای بسیار دشوار بوده، زیرا فعالان تندرو حامی ترنس جندرها از ابزارهای زورگویی، آزار و فشار استفاده می کنند که معمولا منتهی به بیکار شدن و بی آبرو شدن محققین می شود.

همراه با ارائه نمونه هایی، شرایر به تفصیل تجربیات بسیاری از دختران و خانواده های آنها را که قربانی ابتلا به اختلال جنسیتی زودرس شده اند شرح می دهد.

تصویری که از این تحقیقات حاصل آمده بسیار پیچیده تر از باور عمومی است که فکر می کنند “آنها در بدن اشتباهی به دنیا آمده اند”. هیچ کدام از این دختران تا حدود 13 سالگی علائم ترانس جندر بودن را نداشتند. برخی گرایش به همجنس بازی داشته اند – اما چنانکه یک زن جوان توضیح می دهد، “همجنس باز بودن به اندازه کافی باحال نیست… یه جور دسته بندی پورنوگرافیه.” اما ترنس جندرها می درخشند. دیگران مشکلات تغذیه دارند یا دچار خودزنی هستند: برای ایشان، استفاده از هورمونهای مردانه و عمل جراحی برای برداشتن سینه ها شیوه ای از خودزنی به نظر میاید.

شرایر همچنین ادعا می کند این قضیه از طریق اجتماعی واگیردار می شود. هویت ترانس جندر از طریق مدارس، گروه های دوستان، یا از طریق ویدیوهای “اثر گذاران” (influencer) که تغییر جنسیت را با زرق و برق جذاب ارائه می کنند اشاعه پیدا می کند. اما شیوه های درمانی که اینطور مرسوم شده اند را نمی شود ساده گرفت. هورمون درمانی به عقیم شدن مادام العمر می انجامد و همچنین عوارض دیگری هم دارد….

شرایر همچنین به پدیده جدیدی می پردازند که همانا افرادی هستند که پس از تغییر جنسیت از کرده خود پشیمان شده و تلاش می کنند به جنسیت اصلی باز گردند، زیرا تغییر جنسیت مشکل اصلی ایشان را حل نکرده است.

نویسنده مطلب: سپهر سمیعی

منبع مطلب

محبوب ترین کتاب های چاپی

مجموعه ای از پرفروش ترین کتاب های چاپی را اینجا ببینید و با تخفیف ویژه خریداری کنید👇

مشاهده و خرید
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.