10 کتاب پرفروش روانشناسي

بازار كتاب‌هاي روانشناسي همواره در كشورمان با استقبال خوب مخاطبان و كتابدوستان روبرو بوده است. در زير ليستي 10 گانه از كتابهاي روانشناسي كه در سال 1397 پرفروش بوده‌اند را به ترتيب مرور مي‌كنيم:

10 عنوان پرفروش روانشناسی در سال 1397
10 عنوان پرفروش روانشناسی در سال 1397

1-جادوي كار پاره وقت:

جادوی کار پاره وقت - جیم ران
جادوی کار پاره وقت – جیم ران

اثر جيم ران از انتشارات ذهن آويز يك ايده مركزي دارد: شما مي‌توانيد با صرف مدت زمان 10 تا 15 ساعت در هفته، يك شغل پاره وقت داشته باشيد. البته شغلي كه در آن براي كسب سود كار مي‌كنيد و نه مزد. بنا به قول جيم ران؛ كار كردن براي مزد، باعث گذران زندگي مي‌شود كه اين خوب است، اما كار كردن براي سود، شما را ثروتمند مي‌كند و اين عالي است. جادوي كار پاره وقت در صدر كتابهاي پرفروش سال 1397 در كشورمان است.


2-تئوري انتخاب:

تئوری انتخاب - ویلیام گسلر
تئوری انتخاب – ویلیام گسلر

نوشته ويليام گلسر و با ترجمه علي صاحبي در پي پاسخ به يك سوال است: رفتار انسان‎ها بر چه اساسي است و مغز انسان‌ها بر اساس چه شاخص‌هايي دستورهايي از خود صادر مي‌كند؟ تئوري انتخاب معتقد است آنچه در گذشته براي ما اتفاق افتاده بر زندگيِ اكنون ما تاثير مي‌گذارد ولي تعيين كننده قطعي رفتارهاي ما نيست.


3-بيشعوري:

بیشعوری - خاویر کرمنت
بیشعوری – خاویر کرمنت

كتابِ خاوير كلمنت سعي بر تحليل مجموعه‌اي از رفتارهاي انسان‌ها در موقعيت‌هاي گوناگون دارد و با زباني كه در بعضي قسمت‌ها به طنز پهلو مي‌زند به كنكاش اين رفتارها مي‌پردازد. اين كتاب از همان زمان نخستين چاپش با استقبال فوق‌العاده‌اي روبرو بوده است.


4-زنان زيرك:

زنان زیرک - شری آرگو
زنان زیرک – شری آرگو

كتاب زنان زيرك تلاش بر آن دارد تا به جاي تصورات رويايي از روابط زن و مرد، تصويري منطبق بر واقعيت از اين روابط ارائه دهد. اين كتاب درصدد است تا توانايي‌ها و قدرت دروني زنان را به آنان يادآور شده و به نوعي اين توانايي‌ها را در راستاي يك زندگي بهتر هدايت كند.


5-خودت باش دختر:

خودت باش دختر - ریچل هالیس
خودت باش دختر – ریچل هالیس

ريچل هاليس نويسنده كتاب، در زندگي شخصي‌اش نقش‌هاي متفاوتي داشته است؛ از يك مادر شاغل گرفته تا يك زن ورزشكار و يك فرد كارآفرين، اما در همه‌ي اين نقش‌ها او يك قرار كليدي با خودش گذاشته: اينكه در مورد پذيرش يك سري از واقعيات به خودش دروغ نگويد. هاليس در كتابِ خودت باش دختر، از دروغ‌هايي مي‌گويد كه تاثير بدي در زندگي زنان مي‌گذارد و باعث خلق افكار منفي مي‌شود و درنهايت به اينجا مي‌رسد: خودت باش دختر.


6هنر شفاف انديشيدن:

هنر شفاف اندیشیدن - رولف دوبلی
هنر شفاف اندیشیدن – رولف دوبلی

انسان‌ها در طي فرآيندهاي گوناگون تصميم‌گيري و انتخاب در زندگي دچار خطاهايي مي‌شوند كه اين خطاها در نتايج نهايي كارهايشان تاثيرگذار است. رولف دوبلي در هنر شفاف انديشيدن از همين خطاها مي‌گويد كه ما گاهي اوقات حتي چيزي از آن‌ها نمي‌دانيم. كتابي كه عادل فردوسي پور به همراه بهزاد توكلي و علي شهروز آن را به اتفاق ترجمه كرده‌اند.


7-هنر خوب زندگي كردن:

هنر خوب زندگی کردن - رولف دوبلی
هنر خوب زندگی کردن – رولف دوبلی

كتاب ديگري از رولف دوبلي هم در ليست ده تايي پرفروش‌هاي روانشناسي در سال 1397 قرار دارد؛ كتاب هنر خوب زندگي كردن. اين كتاب براي رسيدن به شادي، موفقيت مالي و موفقيت در امور روزمره 52 راه ميان بر ارائه مي‌كند كه به كمك آن‌ها مي‌توان شرايط خوبي در زندگي براي خود مهيا كرد. يكي از ايده‌هاي مركزي كتاب اين است: آنچه كه زندگي‌تان را غني مي‌كند، چيزهايي نيستند كه به آن اضافه مي‌كنيد بلكه چيزهايي است كه از آن حذف مي‌كنيد.


8-بازي ها:

بازی ها - اریک برن
بازی ها – اریک برن

بازي ها اثر اريك برن با ترجمه اسماعيل فصيح و چاپ نشر ذهن آويز در گروه كتابهاي روانشناسي روابط انساني قرار مي‌گيرد. بر اساس نظريه اريك برن در كتاب بازي‌ها، در روابط اجتماعي، هر فرد با يكي از طيف‌هاي سه گانه وجودي خود با ديگران وارد مي‌شود: والد، بالغ و كودك

كتاب، ضمن باز كردن هر يك از اين سطوح، نظريه‌ي بازي‌هاي رواني اريك برن را تشريح مي‌كند.


9-اثر مركب:

اثر مرکب - دارن هاردی
اثر مرکب – دارن هاردی

اثر دارن هاردي و چاپ نشر نگاه نوين يك تم مركزي مهم دارد: مهم نيست چه آموخته‌ايد يا از چه تاكتيكي استفاده مي‌كنيد، موفقيت در نتيجه اثر مركب بدست مي‌آيد. تئوري اثر مركب مي‌گويد: موفقيت و پاداش‌هاي بزرگ در نتيجه‌ي مجموعه‌اي از انتخاب‌هاي كوچك هوشمندانه به دست مي‌آيد. اين كتاب دارن هاردي در سطح جهاني هم همواره پرفروش بوده است.


10-ازدواج بدون شكست:

ازدواج بدون شکست - ویلیام گسلر و کارلین گسلر
ازدواج بدون شکست – ویلیام گسلر و کارلین گسلر

كتاب ازدواج بدون شكست درصدد آن است كه با الهام از تئوري انتخاب، مرحله به مرحله شيوه مديريت و كنار آمدن و همزيستي مسالمت آميز را آموزش دهد. اين كتاب دهمين عنوان از عناوين پرفروش روانشناسي در سال 1397 است كه با استقبال خوب هموطنانمان روبرو بوده است.

می‌توانید اکثر این عناوین را داخل دیجیکالا پیدا کرده و بخرید.

نویسنده مطلب: Mahdi Sadeghbeygi

منبع مطلب

محبوب ترین کتاب های چاپی

مجموعه ای از پرفروش ترین کتاب های چاپی را اینجا ببینید و با تخفیف ویژه خریداری کنید👇

مشاهده و خرید
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.