10 کتابی که برای تغییر زندگی باید بخوانید

زندگی ما سراسر پیچیدگی است و این امر ناشی از پیچیده بودن ساختار مغز است. همه ما علاقمندیم تا بهترین سبک زندگی را داشته باشیم اما اگر نحوه عملکرد ذهن و سیستم هوشمند بدن را ندانیم، این تغییر بسیار مشکل خواهد بود. در این میان روش های مختلفی برای کنترل ذهن و شناخت قدرت درونی انسان ها ابداء شده است که امروز به یکی از آنها می پردازیم. روش NLP یکی از شاخه های علم روانشناسی است که به شناخت ریشه مشکلات و تغییر برنامه ریزی ذهن می پردازد.

1- کتاب کنترل استرس

پل مکنا یکی از متخصصین عادت سازی در دنیا در این کتاب به نحوه تولید یک عادت نامطلوب مانند سیگار کشیدن، وسواس فکری، جویدن ناخن و… می پردازد و راههایی برای مقابله با استرس و اضطراب را ارائه می کند. او اعتقاد دارد تمامی عادات ما ناشی از یک استرس سرکوب شده است که باید حل شود.

2- کتاب هنر ایجاد ارتباط موثر

حتما کتاب های خودآموز انتشارات دامیز را در سراسر جهان می شناسید. این نوع کتاب ها برای انتقال ساده مفاهیم روانشناسی موفقیت به مردم دنیا می باشند. در این کتاب نیز اصول ارتباط موثر، کنترل افکار، شناخت تیپ های شخصیتی و…. بخوبی آموزش داده شده است.

3- کتاب کاربرد روانشناسی در زندگی عادی

این کتاب یکی از بهترین کتاب های حوزه موفقیت فردی است. در این کتاب دو محقق بزرگ حوزه nlp به اجرای تکنیک هایی در زمینه تغییر باورها، حذف خاطرات بد، تغییر چارچوب ذهنی و کنترل احساسات پرداخته اند.

4- کتاب جادوی کامیابی

یکی از کتاب های مفید موفقیت که توسط آنتونی رابینز هم تایید شده، کتاب جادوی کامیابی است. البته این کتاب در دو نسخه در ایران با نام ساختار جادو the structure of magic منتشر شده است. ریچارد بندلر و جان گریندر دو تن از اساتید ان ال پی به روایت تجربیات خود در زمینه تغییرات فردی پرداخته اند. این کتاب به شما کمک می کند تا با برنامه ریزی ذهن خود آشنا شوید و سبک زندگی خود را تغییر دهید.

5- کتاب ان ال پی و سلامتی

در این کتاب به سیستم هوشمند بدن و کنترل ضمیر ناخودآگاه در بروز بیماری های روان تنی مانند میگرن، درد معده، کمردرد و… پرداخته می شود. بسیاری از بیماری ها بر اساس افکار و باورهای منفی ما شکل می گیرد. در این کتاب می آموزیم چگونه ریشه بیماری های روحی و جسمی ر ابیابیم.

7- کتاب قصه درمانی

میلتون اریکسون خالق روش قصه درمانی در این کتاب به ساختار مغز و نحوه دستیابی به قدرت ذهن می پردازد. او یکی از بهترین هیپنوتراپ های دنیاست که از طریق تکنیک های nlp توانسته به نتایج فوق العاده ای دست یابد.

8- کتاب زندگی دلخواه خود را بدست آورید

یکی دیگر از بهترین کتاب های ان ال پی NLP در سال های اخیر، کتاب ” زندگی دلخواه خود را بدست آورید” نوشته ریچارد بندلر و ترجمه کیوان سپانلو و لادن گنجی می باشد. او تکنیک های سریع و زود بازده ای را ارائه داده که ظرف چند دقیقه می توانید به افکار خود مسلط شوید.

9- کتاب روانکاوی میلتون اریکسون

اگر علاقمند به شناخت برنامه های ذهنی و نحوه تعامل با افراد دیگر هستید، این کتاب به شما کمک می کند متاپروگرم ها یا برنامه های ذهنی را شناسایی کنید و با استفاده از تکنیک های nlp به برقراری ارتباط موثر با دیگران بپردازید.

10- درمان‌هاي عجيب (فنون روان‌پزشكي ميلتون اريكسون)

به‏ طور کلي دکتر ميلتون اريکسون را به‏عنوان پيشگام هيپنوتيزم در پزشکي مي‏شناسند. او در »درمان راهبردي«، به کمک فنون هيپنوتيزم که در آنها گاه از خلسه استفاده مي‏کرد و گاه خلسه را کنار مي‏گذاشت، به منشاء مشکلات مي‏پرداخت و با تجويز يک رشته اقدامات عملي، زمينه بهبود سريع بيماران را فراهم مي‏آورد.

نویسنده مطلب: آموزش nlp سجاد زمانی

منبع مطلب

محبوب ترین کتاب های چاپی

مجموعه ای از پرفروش ترین کتاب های چاپی را اینجا ببینید و با تخفیف ویژه خریداری کنید👇

مشاهده و خرید
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.